podporují nás
Hry a hlavolamy
Borovice
Čítárny
Adam


webhosting
PoweredBy

rébusy

Rébusy - ukázky Máte rádi hádanky a rádi luštíte?

Zkuste malé knížky pro bystré hlavy a objevte 2 x 111 zvířat!


Nový přírůstek do rodinky rébusků od nakladatelství Fragment!

Knížky "Rébusy - zvířata" (1. a 2. díl) nabízejí každá 111 původních, zatím nikde nepublikovaných, rébusů.

obalky knížek Rébusy zvířata
Rébusy - to jsou "písmenkové" obrázky.K odhalení tajenky je třebavypozorovat, jak jsou písmena vůči sobě umístěna, jak jsou poskládána, je třeba zkusit různými způsoby obrázky popsat. Rébusy využívají nejrůznějších hříček s naší mateřštinou - díky tomu jsou jedinečné. K vyluštění některých si musí čtenář připomenout zvláštní číselnou soustavu starých Římanů, někde musí prokázat alespoň základní hudební vzdělání... Podívejte se naněkolik ukázek.

Rébusy jsou určeny školákům, mladým i dospělým (všem od 11 do 111 let, ale i mladším a starším), kteří rádi přicházejí na kloub nejrůznějším lušťovkám a nenechávají jen tak lenošit svoje mozkové závity. Luštění rébusů může zpestřit výuku ve školách, luštit mohou děti při soutěžích v klubovnách, na táborech, v zájmových kroužcích a podobně. Pokud byste chtěli rébusy využít ve svých dětských kolektivech, obraťte se nauvedené kontakty.

Ve druhé části knížečky je uveden abecední seznam všech v rébusech utajených zvířat se zajímavostmi z jejich života v přírodě. V seznamu je i místo k doplnění čísla příslušného rébusu.

Jednotlivá řešení v knížce nehledejte - jedině tak můžete vychutnat ten příjemný okamžik, kdy Vám - ať dříve nebo později - "blikne"!

Knížka Rébusy Knížka Rébusy

Knížku můžete objednatprostřednicvím našeho webunebo zakoupit v některých"kamenných" obchodech.